Etkinlikler
Zed Grant Sanatsal Araştırma ve Üretim Desteği Etkinlikleri
Galeri Zilberman'ın sanatsal araştırma ve üretime destek verme amaçlı platformu Zedgrant'in 2011 senesindeki sahipleri Rasha Salti ve Kristine Khouri'nin desteklenen projesi "Filistin ile Dayanışma İçerisinde Uluslararası Sergi" Barcelona Çağdaş Sanatlar Müzesi MACBA'da "Past Disquiet" isimli sergi ile izleyicilere sunuldu. 19 Şubat'ta gerçekleşen açılış kokteyline Galeri Zilberman da katıldı. Projenin 3 senelik dökümantasyon çalışmasının görülebileceği sergi Haziran 2015'e kadar ziyaret edilebilecek. Bu araştırma sürecini belgeleyen ve aynı zamanda MACBA'daki serginin kataloğu olacak bir kitap da yayınlanacak.
Zed Grant Atölye Çalışmaları ve Tartışmalar
Zed Grant 2013-2014 Programı tartışma ve atölye çalışmalarını destekliyor. Tartışmalar, sanat bağlamında kendi kendine örgütlenmeyi kavram olarak inceleyen veya yöntem olarak  kullanan yayınlar etrafında yapılandırılıyor. Atölye çalışmaları, sanatsal üretim ve dağıtımın, sergi bağlamı dışındaki imkanlarını araştırıyor.
Cda-Projects Grant Sunum-performans Serisi
18 Ocak – 9 Mayıs 2013 tarihleri arasında KAT1’de gerçekleştirilecek olan Cda-Projects Grant Sunum-performans Serisi bağlamında Burak Delier, Merve Ünsal, Aykan Safoğlu, Jalal Toufic ve Selçuk Artut birer sunum-performans üretmek üzere davet edildi.

Her sanatçı sunum-performans formatını kendi pratiği içinden yorumlayarak, söylemin sahnelenmesine yönelik stratejiler önerecek. Cda-Projects Grant Sunum-performans Serisi’nin tartışmaya açacağı konular arasında; sanatsal üretim ve nasıl pazarlandığı, otosansür, sanatçı öznenin kurgulanışı, sonsuz geri dönüşün kısır döngüsü ve Türkiye’deki sanat pratiğinin tarihi boyunca Batı ile sorunlu ilişkisi bulunuyor.
Tüm etkinlikler KAT1 ‘de gerçekleşecektir.

Cda-Projects Grant Sanatsal Araştırma ve Üretim Desteği Etkinlikleri
Cda-Projects Grant, seçici kurul tarafından seçilen ve önemli bulunan sanatsal araştırma projelerinin tartışıldığı etkinlikler düzenlemektedir.